Parkovací režim

BLACKVUE V PARKOVACÍM REŽIMU

Autokamery Blackvue zaznamenávají vše, co se děje před vozidlem za jízdy, ale určitě víte, že Blackvue kamery monitorují vaše auto v tak zvaném „parkovacím režimu“. Vysvětlíme Vám podrobně jak vše funguje.

JAK POMÁHÁ PARKOVACÍ REŽIM V PRAXI?

Parkovací režim v praxi -01
Parkovací režim
Parkovací režim v praxi-03

Parkovací režim je funkce umožňující chránit automobil i bez napájení ze zásuvky zapalovače. Na základě detekce pohybu a aktivního G-senzoru, který při nárazu, pokusu o vniknutí nebo pohybu okolo vozidla spustí kameru a natočí záznam. Díky této funkci máte k dispozici záznam s identifikací pachatele, vandalismu nebo nehody.

KDY DOCHÁZÍ K PŘEPNUTÍ KAMERY DO PARKOVACÍHO REŽIMU?

Parkovací režim BlackVue se aktivuje poté, co akcelerometr kamery detekuje, že vozidlo stojí po dobu delší než pět minut.

PARKOVACÍ REŽIM U AUTO KAMER ŘADY DR900 A DR750

Přístroje BlackVue řady DR900 a DR750 podporují dva různé režimy parkování:

  • režim Time Lapse (Časosběr)
  • vylepšený režim detekce pohybu a nárazu (detekce pohybu na základě zvolené zóny)

Další informace o těchto dvou režimech.

Elektronika auto kamery BlackVue se automaticky přepne do parkovacího režimu pro sledování zaparkovaného vozidla. Díky vyrovnávací paměti kamera zaznamená i několik sekund před tím, jak proběhne detekce událostí. Kamery řady DR900 a DR750 podporují dvě nové funkce parkovacího režimu:

Detekce pohybu
Zona působení

Nahrávání v parkovacím režimu detekuje pohyb takto:
• pohyby zaznamenané obrazovým snímačem (soubory režimu PARKING označené jako“P“ v seznamu videí)
• identifikace nárazu zjištěné G-senzorem (soubory zvláštní události označené jako „E“ v seznamu souborů)
Ignorujte nepotřebné oblasti, abyste eliminovali falešně pozitivní výsledky. Nyní s novou detekcí pohybu založenou na regionu máte 4×4 mřížku z 16 volitelnými „zóny“. Ve výchozím nastavení jsou všechny oblasti aktivní a aktivují detekci pohybu. Chcete-li například ignorovat stromy, které se pohybují ve větru, můžete tak učinit zrušením výběru oblastí tvořících horní řádek. Pokud kapota vozidla odráží oblohu, můžete zrušit výběr regionů, které ji pokrývají, a tak dále.

časosběrné video
Parkovací režim

Režim časosběru (Time Lapse) umožňuje nepřerušovaně zaznamenávat video se snímkovou frekvencí 1fps.
Videa jsou pak přehrávaná při 30fps. Každá minuta takto zaznamenaného videa pokrývá 30 minut skutečného času. Již žádné přepsání souborů v parkovacím režimu. Jednoduše řečeno, každá hodina videa nahraného v režimu časosběru (Time Lapse) pokrývá 30 hodin reálného času. Soubory časosběru jsou ukládané do paměti jako soubory parkovacího režimu (v seznamu souborů jsou označené jako „P“). V případě identifikace nárazu se auto kamera přepne na pravidelné nahrávání souborů zvláštní události, a jako obvykle nahraje i 5-6 sekund videa před nárazem.

JAK ZAZNAMENÁVÁ KAMERA V PARKOVACÍM REŽIMU?

V parkovacím režimu je autokamera Blackvue aktivní po celou dobu, ale na paměťovou kartu se nenahrává, pokud:

• není detekován pohyb přední nebo zadní kamerou (citlivost může být změněna v nastavení nebo úplně vypnuta). V případě detekce auto kamera začne nahrávat na mikro SD kartu a vytvoří jednominutový videozáznam (P), který se uloží s několika sekundovým předstihem před detekcí*

• akcelerometr kamery neidentifikuje náraz, vibrace nebo vnější vlivy (citlivost může být změněna v nastavení). V případě detekce začne auto kamera nahrávat na mikro SD kartu a vytvoří jednominutový videozáznam (P), který se uloží s několika sekundovým předstihem před detekcí*

*Blackvue neustále uchovává poslední sekundy videa ve vyrovnávací paměti, aby je v případě spuštění nahrávání mohla uložit na mikro SD kartu.

ČÍM SE LIŠÍ NAHRÁVÁNÍ V PARKOVACÍM REŽIMU OD NAHRÁVANÍ V NORMÁLNÍM REŽIMU?

• kamera zaznamenává pouze v případě, když proběhne detekce pohybu, nárazu nebo vibrace a tím minimalizuje rizika přepsání důležitých záznamů během dlouhodobého parkování
• snižuje se možnosti selhání nebo chyb nahrávání na microSD kartu. Prodloužuje se životnost paměťové karty
• v parkovacím režimu je GPS vypnutý, což snižuje spotřebu energie auto baterie

JAK PRACUJE PARKOVACÍ REŽIM U DVOUKANÁLOVÉ AUTO KAMERY?

Nahráváni v parkovacím režimu lze spustit pohybem detekovaným buď přední nebo zadní (popř. interní) kamerou. Nahrávání událostí vyvolané vibracemi nebo nárazem jsou detekované akcelerometrem (G-Senzorem) umístěným v přední kameře. V obou případech kamera uloží záznam přední a zadní (popř. interní) kamery.

JE MOŽNÉ DEAKTIVOVAT PARKOVACÍ REŽIM?

Ano, režim parkování je možné deaktivovat v nastavení auto kamery. V tomto případě auto kamera bude pokračovat zaznamenávat video v normálním režimu, pokud je napájena, a to i v případě, že vozidlo stojí více než pět minut.

CO JE POTŘEBA DOKOUPIT K POUŽÍVÁNÍ PARKOVACÍHO REŽIMU?

Standardně jsou autokamery Blackvue dodávány s napájecím kabelem a adaptérem, který zapojíte do zásuvky zapalovače cigaret vašeho vozidla. U většiny vozidel zásuvka zapalovače cigaret nedodává napětí, pokud není zapnuté zapalování. Modely DR900X, DR750X a DR590X obsahují navíce Profi napájecí kabel pro pevné připojení kamery přes pojistkovou skříňku vozidla.  

V některých případech používání parkovacího režimu vyžaduje hardwarovou sadu pro přímé připojení k auto baterii vozidla (POWER MAGIC PRO) nebo využití dodatečného zdroje energie (POWER BANK).

Upozornění: v případě, že vaše vozidlo dodává napětí do zásuvky zapalovače i při vypnutém zapalování, používání parkovacího režimu bez doporučeného příslušenství muže způsobit úplné vybíti auto baterie. (Například při dlouhodobém parkování v místech, kde pohyb osob nebo předmětu bude vyvolávat aktivaci G-senzoru a tím i stále nahrávání a přepisování video záznamů). Blackvue nabízí čtyři možnosti, které jsou rozděleny do dvou kategorií:

1. Parkovací režim pomocí přímého připojení k akumulátoru vozidla:
– Power Magic Pro (hardwarová sada). U modelu DR750X, DR900X a DR590X – funkce zabránění vybití auto baterie je integrovaná do přístroje. U těchto modelů není nutné dokupovat hardwarovou sadu POWER MAGIC PRO. 

2. Parkovací režim pomocí využití dodatečného zdroje energie (POWER BANK):
– Power Magic Battery Pack (B-112)
– Power Magic Ultra Battery (B-124)

PROFI ŘEŠENÍ – MOŽNOSTÍ PŘIPOJENI AUTO KAMERY

Prislušenstvi Parking Mode
Magic Power Bank Blackvue

Profi napaječi kabel. Jednoduché připojeni.

U modelu DR750X, DR900X a DR590X – funkce zabránění vybití auto baterie je integrovaná do přístroje. U těchto modelů není nutné dokupovat hardwarovou sadu POWER MAGIC PRO. Profi napájecí kabel pro připojení kamery přes pojistkovou skříňku u modelů DR900X, DR750X a DR590X je součástí balení. U DR750X-2CH LTE PLUS – volitelné příslušenství. 

Napájí auto kameru. Šetři auto baterii

Power Magic Pro je sada pro profesionální instalaci ve vozidle. Slouží k napájení auto kamery při vypnutém zapalování a chrání baterii vašeho vozidla od úplného vybití. S Power Magic Pro auto kamera nahrává, pokud auto baterie udrží dostatečné napětí pro nastartování vozidla. Když napětí klesne pod určitou hodnotu nebo vyprší nastavený časový limit, Power Magic Pro přestane napájet auto kameru pro zachování dostatečné energie auto baterie.

Pro profesionální instalaci

Pro uživatele, kteří se nebojí pracovat s pojistkovou skřínkou svého vozidla, Power Magic Pro je skvělý doplněk, který umožňuje využívat parkovací režim auto kamery, měnit dobu nahrávání nebo zcela vypnout parkovací režim. Power Magic Pro lze namontovat tak, aby veškerá kabeláž byla ukryta pod přístrojovou deskou.

Více ovládacích prvků

Power Magic Pro vám umožňuje:
– nastavit čas vypnutí přístroje od 6 hodin do nekonečna

– nastavit hodnotu vypnutí napětí (ve výchozím nastavení pro 12V): jakmile baterie vozidla dosáhne tohoto napětí, Power Magic Pro přestane napájet auto kameru, aby se zabránilo vybití baterie

– zapnutí/vypnutí parkovacího režimu: pomocí přepínače můžete deaktivovat zapnutí parkovacího režimu. V tom případě Power Magic PRO dodá vašemu přístroji BlackVue napájení pouze při zapnutém zapalování vozidla

Pokud máte v plánu nechat namontovat auto kameru Blackvue v našem partnerském auto servisu, cena montáží Power Magic Pro je zahrnuta v ceně instalace auto kamery.

B-112. Jednoduchá instalace

Baterie Power Magic Battery Pack B-112 se jednoduše zapojí do zásuvky zapalovače cigaret a dodá proud pro napájení vaší auto kamery.
Je-li zapnuté zapalování, baterie Power Magic B-112 se dobijí a napájení auto kamery probíhá přes auto baterie vozidla. Plné nabíjení trvá přibližně jednu hodinu. Při vypnutém zapalovaní, kamera použije přístroj Power Magic Battery Pack jako zdroj napájení. Power Magic B-112 schopna napájet dvoukanálovou auto kameru po dobu až osmi hodin, jednokanálovou – až dvanáct hodin.

Navrženo s ohledem na bezpečnost

Na rozdíl od konvenčních lithium-iontových akumulátorů, které se používají ve spotřební elektronice, Power Magic Battery Pack používá LiFePO4 (lithium-železo-fosfátový akumulátor). LiFePO4 baterie jsou vysoce odolné vůči teplu, což je důležité pro zajištění bezpečného provozu ve vozidle. Ve vozidle zaparkovaném na slunci mohou teploty dosáhnout úrovní, při kterých by lithium-iontové baterie mohly představovat značné nebezpečí. Právě proto, naše auto kamery namísto baterie používají super kondenzátory (supercapacitor). Nakonec baterie LiFePO4 mají celkově vyšší životnost (v závislosti na počtu cyklů nabíjení/vybití) v porovnání s lithium-iontovými bateriemi.

Kompaktní velikost

Baterie Power Magic Battery B-112 je dostatečně malá, aby se vešla do odkládací schránky.

Napájení pro vaše externí elektronická zařízení

Dva USB porty vám umožňují nabíjet další elektronická zařízení např. telefon, tablet nebo nabíjet hotspot Wi-Fi, a s tím i používat službu Blackvue Cloud.

B-124X. Vysoká kapacita pro dlouhodobé nahrávání v parkovacím režimu

Kapacita: 6000mAh /12,8V/76,8Wh. Při plném nabití Power Magic Ultra B-124X může v parkovacím režimu napájet jednokanálovou auto kameru více než 25 hodin nebo dvoukanálovou kameru více než 20 hodin. B-124X podporuje 12V / 24V automobilové systémy. 

Celohliníkové pouzdro

Baterie Power Magic Ultra optimalizuje díky ultra tenkému hliníkovému pouzdru odvod tepla.

Jednoduchá nebo profi instalace

Power Magic Ultra B-124X lze zapojit do zásuvky cigaretového zapalovače nebo připojit přes pojistkovou skříňku vozidla. Instalace přes zásuvku zapalovače cigaret (5A): Power Magic Ultra B-124X se plně nabije za méně než 80 minut. Profi instalace přes pojistkovou skříňku (9A): Power Magic Ultra B-124X se nabíjí za méně než 40 minut.

Bezplatná aplikace BATTERY MANAGER

Stav baterie Power Magic Ultra Battery B-124X lze kontrolovat pomocí aplikace Blackvue Battery Manager (iOS/Android). Při nabíjení aplikace zobrazuje procento nabíjení, nabíjecí napětí a odhad zbývajícího času do úplného nabití. Při vypnutém zapalování aplikace informuje o zbývajícím času napájení v závislosti na spotřebě energie auto kamery. B-124X obsahuje dodatečný USB port 5V 2A pro nabíjeni příslušenství. 

Dvojitá kapacita při použití rozšiřující baterie B-124E

Kapacitu baterie lze zvětšovat pomoci připojení rozšiřující baterie Power Magic Ultra B-124E. K napájecímu adaptéru Power Magic Ultra můžete připojit několik rozšiřujících baterií

 Více o montáži auto kamer Blackvue…

PARKOVACÍ REŽIM A BLACKVUE CLOUD

Blackvue CloudSledujte své vozidlo kdykoliv a odkudkoliv

Parkovací režim má zcela nový rozměr při použití služby BlackVue CloudPokud je kamera připojená ke cloudu, může vás okamžitě upozornit na cokoli, co se děje s vozidlem při parkování. Příjem Push upozornění při spouštění nahrávaní v parkovacím režimu (v případě detekce pohybu) a/nebo při spuštění nahrávání záznamu zvláštní události (v případě nárazu). Pak můžete okamžitě zkontrolovat na smartphone, co se skutečně děje kolem vašeho auta pomocí aplikace Live View. On-line automatické nahrávání (řada DR900/DR750/DR650S) umožňuje, aby vaše kamera při detekci nárazu mohla ukládat do cloudu video v reálném čase. To dodává další stupeň ochrany a muže neocenitelně pomoct v případě odcizení vaší auto kamery.

Další informace o Live Auto-Upload (On-line nahrávání)…

DETEKCE ZVLÁŠTNÍ UDÁLOSTI A PUSH UPOZORNĚNÍ V PRAXI

Zjištěn náraz do vozidla → Nahrávání událostí s vyrovnávací pamětí + oznámení o detekci nárazu posláno na telefon. Na níže uvedeném videu můžete sledovat dodávku, která se snaží zaparkovat a narazí při tom do vozu s namontovanou kamerou Blackvue. Náraz byl detekován akcelerometrem auto kamery Blackvue. Autokamera byla připojena ke Cloudu, a odeslala Push upozornění na telefon majitele vozu, který se nacházel na svém pracovišti poblíž parkoviště. Majitel stihl zachytit řidiče, který se zdánlivě pokoušel odjet. Poté co řidič předstíral, že nevěděl o nárazu do auta, majitel auto kamery stáhl a ukázal mu video záznam o incidentu. Řidič neměl co říct.

Video poskytl: Jerry Z

Parkovací režím-video