Nova funkce režimu Parking 

Timelapse-foto

NOVÁ ZÓNOVÁ DETEKCE POHYBU PRO PARKOVACÍ REŽIM

S nejnovějšími verzemi firmwaru a softwaru jsou řady Blackvue DR900X a řady DR750X opatřeny dvěma hlavními aktualizacemi V režimu Parking:

 • Zcela nový režim Time Lapse (se záznamem událostí)> Zvolte “Time lapse” v nastaveni.
 • Vylepšený režim detekce pohybu a nárazu (s detekcí pohybu na základě zvolené zóny)> Zvolte možnost “Motion & Impact detection” (Detekce pohybu a nárazu).

Přístup k nastavení v režimu parkování nalezněte v části Firmware settings > Basic > Recording > Parking mode recording.

Kompatibilita (k 13. srpnu 2018)

Modely auto kamer:

 • Řada DR900S (DR900S-1CH, DR900S-2CH) s firmwarem 1.004 a novějším.
 • Řada DR750S (DR750S-1CH, DR750S-2CH, DR750S-2CH IR, DR750S-2CH TRUCK) s firmwarem 1.010 a novějším.

Verze softwaru:

 • Aplikace BlackVue: Android / iOS v2.76 a novější.
 • Prohlížeč BlackVue: Windows v1.22 / Mac v1.23 a novější.
 • BlackVue Viewer Pro: Windows v1.12.

PARKOVACÍ ČASOSBĚR A NAHRÁVÁNÍ ZVLÁŠTNÍ UDÁLOSTI

Využijte 30 x delší dobu záznamu uloženou na kartu micro SD

Režim časosběru (Time Lapse) umožňuje nepřerušovaně zaznamenávat video se snímkovou frekvenci 1fps.

Videa jsou pak přehrávána při 30fps. Každá minuta takto zaznamenaného videa pokrývá 30minutovou dobu skutečného času. Již žádné přepsání souborů v parkovacím režimu. Jednoduše řečeno, každá hodina videa nahraného v režimu časosběru (Time Lapse) pokrývá 30 hodin reálného času.
Například, DR900X-2CH s 16 GB kartou microSD při 55minutovém záznamu v režimu Time Lapse přední a zadní kamerou (kvalita-Extreme) – by mohla uložit více než 27 hodin záznamu v parkovacím režimu před zahájením cyklického mazaní dat.
Docela dobře, že? Soubory časosběru jsou ukládaní do paměti jako soubory parkovacího režimu (v seznamu souborů jsou označení jako “P”).

Ale co, když se něco stane a snímková frekvence 1fps nestačí?

V případě zjištění nárazu, auto kamera se přepne na pravidelné nahrávání souborů zvláštní událostí, a jako obvykle nahraje i 5-6 sekund videa před nárazem.

VYLEPŠENÁ DETEKCE POHYBU A NÁRAZU

Nova funkce režimu Parking – Aktualizace stávajícího parkovacího režimu

Nahrávání v parkovacím režimu detekuje pohyb takto:

 • pohyby zaznamenané obrazovým snímačem (soubory režimu PARKING označené jako”P” v seznamu videí)
 • dopady nebo nárazy zjištěné G-senzorem (soubory zvláštní událostí označené jako “E” v seznamu souborů)

V obou případech zaznamenávané video soubory obsahují 5-6 sekund videa před událostí, která vedla ke spuštění nahrávání).
Detekce pohybu je užitečná pro detekci a zaznamenávání všeho, co se děje kolem vašeho zaparkovaného auta, a to i tehdy, když se do vozidla vůbec nikdo nedotýká.
Třeba řídíc vozidla nemusí vytvořit dostatečně silné vibrace, aby spustil snímač nárazu, ale dokud se vandal dostane do pozorovacího pole auto kamery, bude zaznamenán na video.

Nevýhodou je, že v oblastech s velkou frekvenci pohybu často spouští nahrávání. To znamená, že můžete skončit například s potenciálně nerelevantními videozáznamy o projíždějících autech nebo vzdáleně pohybujících se objektech.

Ignorujte nepotřebné oblasti, abyste eliminovali falešně pozitivní výsledky

Nyní s novou detekcí pohybu založenou na regionu máte 4 × 4 mřížku z 16 volitelnými “zóny” (zvolte Firmware settings > Sensitivity > Motion detection (Parking Mode)).

Ve výchozím nastavení jsou všechny oblasti aktivní a aktivují detekci pohybu. Chcete-li například ignorovat stromy, které se pohybují ve větru, můžete tak učinit zrušením výběru oblastí tvořících horní řádek. Pokud kapota vozidla odráží oblohu, můžete zrušit výběr regionů, které ji pokrývají, a tak dále.

KTERÝ REŽIM BYSTE MĚLI ZVOLIT?

Samozřejmě, že je to na vás, ale je zde několik věcí, které je třeba zvážit:

 • Malá kapacita karty microSD? Časosběr je nejlepší volbou, zejména pokud používáte dvoukanálovou auto kameru.
 • Velkokapacitní karta microSD? Můžete si vybrat libovolný režim.
 • Chcete nahrávat zvuk za všech okolností? Zvolte možnost Motion & Impact detection (Detekce pohybu a nárazu) (Videa v režimu časosběru nezahrnují zvuk, ačkoli videa z události zvuk mají).
 • Parkujete v klidné oblasti s malou frekvencí pohybu? Volba „Motion & Impact detection“ (Detekce pohybu a nárazu je nejlepší).
 • Parkujete v rušné oblasti s velkým množstvím vozidel a chodců? Režim časosběru je ideální volbou.
 • Chcete mít rychlý přehled o všem, co se děje kolem vašeho zaparkovaného auta? Časosběr je pro tuto volbu nejlepší.
 • Chcete zaznamenat pouze videa s zvláštní událostí? Zvolte „Motion & Impact detection“a poté vypněte detekci pohybu v části Firmware settings > Sensitivity > Motion detection (Parking Mode).