AUTO KAMERA S DISPLEJEM NEBO BEZ?

Někteří uživatelé přístrojů pro nahrávání záznamů za jízdy upřednostňují auto kamery s displejem, protože si myslí, že jim to usnadňuje ovládání. I přes to, že společnost BlackVue v průběhu let nabízela několik typů auto kamer s displejem, jsme přesvědčení v tom, že auto kamery bez displeje, nejlépe s možností připojení ke smartphonu přes Wi-Fi – jsou ideální a nejspolehlivější volbou pro většinu řidičů. Existuje několik důvodů.
Nejprve se podívejme na důvody, proč volit auto kameru s displejem.

Klady:

Snadná instalace a jednoduché nastavení správného úhlu: stačí se podívat na displej a ihned zjistíte, jak bude auto kamera nahrávat

Snadné nastavení: bezesporu displej, nejlépe dotykový, usnadňuje nastavení a změnu konfiguračních možností

Okamžitý přístup k video souborům: pomocí náhledových obrázků na displeji si můžete přehrávat videa přímo v přístroji kdykoli, aniž byste se k němu museli připojovat pomocí smartphonu

Nyní se podívejme na problémy, které přicházejí s displejem.

Nevýhody:

Absence utajení: Díky displeji je váš přístroj více viditelný a nevyhnutelně atraktivnější pro potenciální zloděje. Není ideální volbou, pokud plánujete použít parkovací režim. Nemluvě o tom, že pravděpodobně nebude působit esteticky v interiéru vašeho automobilu. Pokud chcete, aby z venčí věděli, že nahráváte záznam, můžete vždy nechat blikat bezpečnostní LED.

Rozptýlení pozornosti řidiče: Pokud máte auto kameru s displejem, pravděpodobně ji budete chtít nainstalovat tak, aby se na něj dalo snadno podívat. Pokud tak učiníte, riskujete, že tím během jízdy rozptýlíte svou pozornost. To je v rozporu s myšlenkou, že by auto kamera měla být instalována mimo zorné pole řídíce, ideálně by měla být umístěna za zpětné zrcátko.

Nepoužívá se tak často: určitě je hezké mít displej, který pomůže snadno nastavit auto kameru poprvé. Kolikrát však obvykle měníte nastavení svého přístroje? Je hodně pravděpodobné, že se nebudete muset každý den dívat na obrazovku svého přístroje. To znamená, že se časem co na začátku vypadalo jako výhoda, bude najednou nevýhoda. V některých případech vám zákon nedovolí používat auto kameru s displejem i když byste chtěli. V závislosti na vaší zemi a zákonech může být používání zařízení s displejem které se nachází v zorném poli řidiče omezeno (obvykle omezeno pouze na navigační systémy).

Nepotřebujete displej pro zjištění stavu nahrávání: někteří uživatelé jsou přesvědčení v tom, že kamera s displejem usnadňuje kontrolu, zda se vše nahrává správně. Auto kamery Blackvue však mají způsoby, jak vás informovat o tom, že nahrávají bez přítomnosti displeje. Nejprve zazní hlasové oznámení informující o tom, kdy přístroj začne nahrávat nebo ukončí režim parkování. Za druhé, blikající LED na zadní straně přístroje vás informuje, že nahrává za všech okolností. A nakonec, nejnovější špičkové modely obsahují technologii, která nepřetržitě monitoruje, zda auto kamera správně zaznamenává na kartu microSD. V případě problému s ochranou proti zápisu, jinými slovy, když je karta microSD z nějakého důvodu „zaseklá“, okamžitě vás upozorní hlasovou zprávou.

Problémy s provozní teplotou: Většina auto kamer s displejem pro “doběhnutí“ auto kamery po vypnutí napájení používají lithiové baterie, které při hodně vysokých nebo nízkých teplotách můžou způsobit náhlé vypnutí, či zasekávání přístroje. Super kondenzátor v každém zařízení BlackVue poskytuje dostatek energie, aby bezpečně vypnul kameru při vypnutí napájení. Na rozdíl od lithiových baterií používaných ve sportovních kamerách a levnějších přístrojích, super kondenzátor odolá extrémnímu teplu a chladu. Provozní teplota auto kamer Blackvue je od -20°C do 70°C.

Pravděpodobně budete potřebovat nějakou aplikaci: výhodou displeje je, že vám umožňuje rychlý přístup k nastavení a prohlížení videa. Ale pokud máte vážnou nehodu, přesto budete chtít uložit záznam do svého mobilního telefonu nebo externího uložiště. Jakmile bude video v telefonu bezpečné uloženo, můžete ho snadno odeslat vaší pojišťovně nebo policii.